Głosowanie w sprawie układu odbyło się 2 grudnia w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód. Jak poinformował Pronox, zarówno wierzyciele w pierwszej jak i w drugiej grupie zagłosowali za przyjęciem propozycji spółki. Mianowicie podmioty, którym Pronox jest winny do 3 tys. zł (I grupa), zostaną spłacone w gotówce. Reszta przejmie akcje nowej emisji według przelicznika 4 zł długu za 1 akcję (II grupa). Według Parkietu układ obejmie 73 mln zł długu. Z tego wierzytelności z grupy pierwszej wynoszą 850 tys. zł. W grupie drugiej jest 282 podmiotów. W czerwcu br. zarząd Pronoksu szacował, że suma wierzytelności, które będą podlegać konwersji na akcje wyniesie od 89,5 mln zł do 134,5 mln zł.

Po ogłoszeniu informacji o zaakceptowaniu układu papiery Pronoksu w notowaniach GPW podrożały, ale potem straciły na wartości ponad 11 proc. Na zakończenie sesji za 1 akcję spółki płacono 16 gr.

Sąd ma zatwierdzić układ 14 grudnia. Po otrzymaniu postanowienia Pronox poda procentowe wyniki głosowania w obu grupach wierzycieli.