Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do marketu Media Expert w Żninie (woj. kujawsko – pomorskie). Decyzją sądu 30, 29 i 22 latek następne 3 miesiące spędzą w areszcie. Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 lutego br.

Podejrzani mogą mieć na koncie niejedną taką akcję. Mundurowi dopadli ich krótko po tym, jak próbowali włamać się do marketu w Chełmży. Trwa analiza podobnych przestępstw.

W Żninie sprawcy weszli do sklepu po wykuciu dziury w ścianie obiektu. Następnie wynieśli m.in. telefony, konsole, depilatory. Straty według śledczych wyniosły kilkaset tysięcy złotych.

Według lokalnych mediów kradzież nastąpiła w nocy po nowej dostawie, a łupem złodziei padł sprzęt, który nie był jeszcze zaewidencjonowany.

Po włamaniu do akcji weszli kryminalni z KWP w Bydgoszczy. Wspólnie z policjantami ze Żnina analizowano m.in. nagrania z monitoringu miejskiego i podobne włamania.

Wytypowano inne markety z elektroniką, które z uwagi na swoje położenie, mogły stać się celem kolejnego rabunku i założono obserwację. Ta praca szybko przyniosła efekt.

W nocy z 23 na 24 lutego pod sklepem w Chełmży zatrzymano trzech mężczyzn, wyposażonych w łomy, młoty i inne przedmioty mogące służyć do włamań. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, mężczyźni na stałe mieszkają w Holandii, a w Polsce zatrzymali się w hotelu w Łodzi. Według policji po jego przeszukaniu znaleziono kolejne dowody mogące świadczyć o ich udziale we włamaniach.

Trwa analiza spraw dotyczących podobnych włamań w kraju. Policjanci ustalają także, czy z podejrzanymi współpracowały inne osoby.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są kolejne zarzuty i zatrzymania.