Dostawca infrastruktury chmurowej oraz usług hostingowych otworzył w Warszawie swoje drugie biuro w Polsce. Nowa placówka ma zapewnić lepsze wsparcie klientów i użytkowników w regionie mazowieckim. Wspomoże także sprzedaż usług w centrum danych, które w zeszłym miesiącu OVH uruchomiło w stolicy. Placówka będzie obsługiwała klientów m.in. z Europy Środkowo – Wschodniej, Bałkanów, Turcji oraz Rosji. Inwestycja została zrealizowana w ramach 5-letniej strategii rozwoju OVH. Na ten cel firma pozyskała blisko 250 mln euro. Kapitał pozwoli dokonać inwestycji sięgających 1,5 mld euro, z których część zostanie zrealizowana w Polsce. 

Od 2004 r. OVH ma biuro we Wrocławiu, w którym pracuje ok. 50 osób. Polski oddział był pierwszym założonym przez firmę poza Francją. W dziale R&D polscy inżynierowie, we współpracy z kolegami z Francji i Kanady rozwijają produkty oferowane przez OVH. 

„Polski rynek jest dla nas niezwykle ważny. Otwarcie centrum danych oraz biura w Warszawie potwierdza fakt, że OVH chce inwestować w Polsce” – zapewnia Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu w OVH.