APC wprowadziło do sprzedaży nowy zestaw produktów – DC Series – tworzący rozwiązania przeznaczone do zasilania systemów transmisji bezprzewodowej i światłowodowej. Produkty DC Series mają strukturę modułową i zawierają kompletne systemy zasilania prądem stałym, zasilacze prądu stałego oraz prostowniki. Rozwiązania są dostępne w wersjach do zawieszania na ścianie lub do montażu w szafach przemysłowych.
– WS200 to moduł o płaskiej konstrukcji przeznaczony do zawieszenia na ścianie. Dostarcza prąd o natężeniu 7,5 A przy napięciu stałym -48 V. System ten ma podwójne prostowniki nadmiarowe, układ dystrybucji mocy i rezerwowy akumulator.
– PC300 to zintegrowany system rezerwowy dostarczający prąd skalowalny do 300 A przy napięciu stałym 54 V. Akumulatory o pojemności do 400 Ah podtrzymują napięcie w przypadku awarii zasilania głównego. System może być wyposażony maksymalnie w sześć prostowników o mocy 2,8 kW każdy oraz kontroler APC zarządzający zasilaniem, cztery pojemniki na akumulatory o wysokości 6U i układ dystrybucji mocy.
– PC1200 to szafka o wymiarach 600 mm x 600 mm x 42U wyposażona maksymalnie w dwanaście prostowników APC o mocy 5,6 kW każdy, które dostarczają prąd o natężeniu do 1,2 kA przy napięciu stałym 54 V. Produkt ma też kontroler APC zarządzający zasilaniem. Przy ustawieniu szaf obok siebie urządzenia DC Series PC1200 mogą być łączone równolegle.