Monitory 241P4LRYES, 237E4QHAD i 278G4DHSD wyświetlają obraz Full HD, o maksymalnej jasności 250 cd/m kw. i statycznym kontraście wynoszącym 1000:1. Współczynnik kontrastu dynamicznego to maksymalnie 20 mln:1.

Model 241P4LRYES wyposażono w ErgoSensor – czujnik, który monitoruje czas, jaki użytkownik spędza przed monitorem oraz kontroluje jego postawę. Kamera z sensorem CMOS wykrywa odległość oczu od monitora oraz położenie szyi. Jeżeli użytkownik siedzi w nieodpowiedniej pozycji albo odległości od ekranu, wyświetla się odpowiedni komunikat. Po godzinie pracy czujnik przypomni o konieczności zrobienia przerwy. Jeżeli użytkownik odejdzie od monitora, wyświetlacz przyciemnia się.

Funkcja SmartImage pozwala na ustawienie predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu. Philips 241P4LRYES wyposażono we wbudowane głośniki oraz złącza Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Monitor ma regulację wysokości do 130 mm, panel można pochylać w zakresie 25 st., obracać do 65 st. w prawo lub w lewo, a także o 90 st. w pionie.

Pojawił się również pierwszy 23-calowy model – 237E4QHAD – z funkcją MHL (Mobile High Definition Link). Można do niego podłączyć telefon albo inne urządzenie przenośne i wyświetlać na monitorze obraz w dużym formacie oraz odtwarzać dźwięk. Sprzęt mobilny jest jednocześnie ładowany. Monitor ma wbudowane głośniki, wyjście HDMI audio, słuchawkowe. Zastosowano w nim matrycę e-IPS.

Na przełomie listopada i grudnia na rynek wejdzie 27-calowy monitor 278G4DHSD 3D Gioco z matrycą AH-IPS (Advanced High Performance IPS), przeznaczony głównie dla graczy. Zastosowano w nim podświetlenie Ambiglow – z tyłu umieszczono diody, które rzucają światło na ścianę za monitorem, zgodnie z obrazem wyświetlanym na ekranie. Wcześniej to rozwiązanie zastosowano w telewizorach Philipsa (Ambilight). Diody mogą także emitować jednolicie białe światło. Monitor może wyświetlać obraz 3D (do jego oglądania potrzebne są okulary).

Sprzęt ma różne tryby ustawień dla różnych rodzajów gier. Można wybrać m.in. tryb FPS (First Person Shooters), RTS (Real Time Strategy), Racing. Philips 278G4DHSD w standardowym trybie pracy pobiera 25,94 W.

Wśród nowości jest także m.in. 29-calowy panel z ekranem o proporcjach 21:9 (298P4QJEB). Można na nim wyświetlać obraz z dwóch źródeł jednocześnie.

Sugerowane ceny detaliczne brutto: 241P4LRYES – 1149 zł. 237E4QHAD – 1019 zł, 278G4DHSD – cena nieustalona. Gwarancja: 3 lata na 241P4LRYES, 2 lata na pozostałe.