W maju do globalnego zespołu odpowiedzialnego za rozwój regionów chmury Microsoft Azure dołączył Michał Furmankiewicz jako Engineering Lead (Principal Program Manager).

Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za prace nad rozwojem dostępności i gotowości usług chmurowych dla wszystkich organizacji, które chcą wykorzystać potencjał Azure w Polsce i na świecie.

Jego główne cele to przyspieszenie krajowych inwestycji w infrastrukturę platformy Azure, wsparcie polskiego zespołu we wdrażaniu regionu chmurowego PolandCentral, reprezentowanie inżynierii Azure w zespole kierowniczym polskiej fili Microsoftu.

Microsoft zainwestował 1 mld dol. w przedsięwzięcie nazwane Polską Doliną Cyfrową. Obejmuje ona m.in. inwestycje w nowe data center – region chmurowy pod Warszawą oraz w szkolenia. W warszawskim regionie chmurowym wydzielono trzy strefy dostępności Azure.

Michał Furmankiewicz od ponad 16 lat jest w branży. Przez ponad dekadę (2007 – 2018) jako architekt pracował przy wdrożeniach projektów chmurowych w Microsofcie. Ostatnio był związany z takimi spółkami, jak Cionet i CloudState.