Podczas konferencji Microsoft One 2021 nagrodzono polskich partnerów, którzy według firmy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i sukcesami.

Partner Roku Microsoft Azure – Predica Consulting Services

W uzasadnieniu podkreślono, że laureat jest bezdyskusyjnym liderem w obszarze bezpieczeństwa, wykorzystania danych oraz innowacyjnych aplikacji, jak również wyróżnia się holistyczną wizją transformacji klientów.

Predica w ub.r. uzyskała tytuł Partnera Roku w Polsce (2020 Country Partner of the Year). Nagroda została wręczona podczas światowej konferencji Microsoft Inspire.

New Star: Services – Advatech

Nowa gwiazda sektora usług według Microsoftu wzmocniła kanał partnerski dzięki obszernym kompetencjom. Zbudowała pomost między dwoma światami, Microsoft Azure oraz Oracle Cloud – uzasadniono.

New Star: ISV & StartUp – Testportal

Jest to twórca aplikacji internetowej, umożliwiającej generowanie własnych testów i testowanie online dopasowane dla biznesu i edukacji.

Partner Roku Zdalna Edukacja – T-Systems Polska

Według Microsoftu jest to firma wspierająca klientów edukacyjnych, niezależnie od skali, poziomu i etapu procesu sprzedażowego.

Przykładem wdrożenia dokonanego przez T-Systems Polska jest projekt Eduwarszawa.pl, zrealizowany na zamówienie Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

„Dzięki Wam udało się podłączyć do chmury 250 tys. użytkowników w Warszawie” – skomentowano wybór laureata.

Partner Roku ISV – Piwik PRO

Jest to producent oprogramowania, które umożliwia analizę zachowań użytkowników stron internetowych, aplikacji i intranetu, jednocześnie kładąc duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo gromadzonych danych.

Laureat konsekwentnie od trzech lat rozwija swoją ofertę i trafia z nią na rynki europejskie: Niemcy, Holandię, Austrię i Szwajcarię. Klientami są instytucje publiczne, w tym rządy kilku krajów europejskich oraz Komisja Europejska.

Business Applications –  XPLUS

Firmę wyróżniono za zaangażowanie w pozyskiwaniu nowych projektów w chmurze dla rozwiązań Dynamics 365.

Modern Work & Surface  Integrity Partners

Firma specjalizująca się w adopcji i świadomym wykorzystaniu pełnego potencjału usług Microsoft 365.

W ostatnim roku pomogła wielu przedsiębiorstwom wdrożyć efektywną pracę zdalną, by wysoki poziom korzystania z usług skutecznie zwiększał produktywność użytkowników rozwiązań Microsoftu – głosi komentarz.

Partner Roku Modern Disti – Tech Data Polska 

Dystrybutor został wyróżniony nie tylko za największe wzrosty, ale również za sposób, w jaki je osiągnął, w tym mocny zespół sprzedażowy i techniczny.

„Spółkę odznacza doskonałe zrozumienie potrzeby podnoszenia kompetencji technicznych swoich pracowników i partnerów, wsparte bogatym programem szkoleń i inwestowania w rozwój” – twierdzi Microsoft.

Nowy gracz wchodzi na polski rynek
Konferencja Microsoft One 2021 była także okazją do ogłoszenia obecności na polskim rynku firmy Avanade, która zamierza w maju br. rozszerzyć działalność w Polsce i obsługiwać lokalne firmy.

Avanade to amerykański dostawca usług utworzony w 2000 r. jako joint venture Accenture i Microsoftu. Dostarcza całą paletę rozwiązań koncernu z Redmond i należy do największych partnerów Microsoftu, zatrudniając ponad 38 tys. specjalistów w 24 krajach. Wśród klientów są korporacje działające w różnych branżach (33 proc. z nich jest na liście Fortune 500, 46 proc. – Global 500).

„Polski rynek wychodzi z pandemii z pandemii prężniej i szybciej niż wiele innych krajów w Europie” – twierdzi Anna Di Silverio, prezes Avanade Europe.

„Obserwujemy na polskim rynku rosnące zapotrzebowanie zwłaszcza na rozwiązania wspierające cyberbezpieczeństwo, naukę o danych, sztuczną inteligencję, przetwarzanie w chmurze, pracę zdalną i wszystko, co wiąże się z cyfrową podróżą organizacji i biznesu” – powiedział Emiliano Rantucci, dyrektor generalny Avanade.