W podwarszawskich Jawczycach powstanie drugi z planowanych czterech obiektów kampusu Data4. Konsorcjum firm Hochtief Polska i Adamietz Warszawa podpisało kontrakt na zaprojektowanie i generalne wykonawstwo centrum przetwarzania danych.

Pierwszy polski kampus centrów danych francuskiego operatora znajduje się na działce o powierzchni 4 hektarów. W skład inwestycji wejdą docelowo 4 obiekty, których całkowity przydział mocy wyniesie 60 MW. Pierwsze centrum danych o mocy 8 MW zostało oficjalnie otwarte w maju br. i zajmuje ponad 2,2 tys. mkw.

Dostawcy chmurowi generują zapotrzebowanie na kolokację

Kontynuujemy rozwój naszego pierwszego kampusu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, aby sprostać dynamicznie rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi centrów danych. Pod tym względem wyróżnia się region aglomeracji warszawskiej, gdzie znajduje się nasza inwestycja, a coraz większa aktywność dostawców usług chmurowych przekłada się na zwiększone zainteresowanie kolokacją danych na poziomie lokalnym” – mówi Adam Ponichtera, dyrektor polskiego oddziału Data4.