Janusz Cieszyński zostanie dziś powołany na stanowisko ministra cyfryzacji – poinformował prezydent Andrzej Duda w radiowej Trójce. Od października 2020 r. funkcję tę pełni premier Mateusz Morawiecki. Wówczas zlikwidowano odrębny resort cyfryzacji, a jego kompetencje przeniesiono do KPRM.

Janusz Cieszyński od połowy 2021 r. odpowiada za obszar cyfryzacji w KPRM jako sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa. Jest wiceprzewodniczącym Rady ds. cyfryzacji. Sekretarz stanu ds. cyfryzacji wykonuje zadania wyznaczone przez ministra i koordynuje realizację zadań w zakresie informatyzacji administracji rządowej.

W latach 2018-2020 Cieszyński był wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za informatyzację, w tym za nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. W tych latach wdrożono takie projekty jak Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie.

Wcześniej Janusz Cieszyński pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów. W latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla MŚP. W latach 2009-2014 pracował w Orange.