Equinix zapowiedział rozbudowę infrastruktury data center w Polsce. Inwestycja obejmuje rozbudowę centrum danych WA3 do ponad 3,5 tys, mkw (ok. 1,2 tys. szaf) i otwarcie nowej zmodernizowanej części ośrodka WA1 – według ISBNews. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Rozbudowywane data center WA3 uruchomiono całkiem niedawno, w I kw. br. Koncern inwestuje także w nowe funkcjonalności.

Celem powiększenia infrastruktury w Polsce jest spełnienie wymagań światowych operatorów chmurowych. Data center w naszym kraju pełnią istotną rolę w dostarczaniu usług klientom z regionu – wynika z informacji.

Equinix ma 210 centrów danych na całym świecie i blisko 10 tys. klientów. W 2019 r osiągnął 5,5 mld dol. przychodów.

Giganci data center ciągną do Polski

Na polskim rynku inwestują również inne koncerny. W Warszawie powstaje region Google Cloud. Wartość inwestycji to nawet 2 mld dol.

Wiosną Microsoft zapowiedział wartą 1 mld dol. inwestycję w budowę pierwszego w Polsce i krajach CEE regionu data center.

W październiku br. Global Compute, określany jako nowy gracz na rynku centrów danych, ogłosił zakup największego regionalnego operatora – ATM, który ma blisko 20 tys. mkw. centrów danych w Warszawie i 4,5 tys. km światłowodów.

Wejście na rynek data center w Polsce zapowiedział na początku roku także Vantage.