W ramach programu skierowanego do firm specjalizujących się w chmurze, zarządzaniu usługami oraz hostingu, CommVault udostępnia autorskie oprogramowanie do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych, a także inne nowoczesne rozwiązania do archiwizacji danych, przywracania i odzyskiwania po awarii, jak również zaawansowanych rozwiązań  eDiscovery i ochrony danych. Partnerzy firmy CommVault zyskują dostęp do platformy oprogramowania Simpana.

Nasza strategia odnośnie cloud computing opiera się na zbudowaniu globalnej sieci firm oferujących klientom rozwiązania IT świadczone w formie usług – powiedział Ralph Nimergood, wiceprzewodniczący ds. programów i partnerów o zasięgu ogólnoświatowym.

Korzyści zapewniane przez program Partner Advantage SP Edition to m.in.:

– licencje i cenniki dostosowane do potrzeb;

– rabaty i upusty dla uczestników programu – dostępne dla usługodawców utrzymujących stałe wyniki sprzedaży i rozwoju w oparciu o rozwiązania wykorzystujące oprogramowanie Simpana firmy CommVault ;

– narzędzia techniczne i wsparcie – dla usługodawców rozbudowujących swoją ofertę rozwiązań do zarządzania danymi ;

– oceny techniczne i wyspecjalizowane usługi – pomoc usługodawcom w maksymalizacji korzyści z inwestycji w produkty CommVault i spełnieniu zarówno krótko-, jak i długoterminowe celów biznesowych;

– wsparcie i finansowanie działań marketingowych – umożliwienie wspólnej organizacji działań marketingowych, w tym publikacji historii sukcesu klientów, wspólne akcje prasowe oraz inicjatywy w serwisach społecznościowych. Fundusze na działania marketingowe przekazywane przez firmę CommVault mogą być przeznaczone m.in. na reklamę, kampanie ukierunkowane na pozyskiwanie klientów itd.