Art Gilliland, szef Symanteca, opuścił firmę. Nastąpiło to rok po przejęciu przez Broadcom, który za 10,7 mld dol. kupił biznes korporacyjny Symanteca i prawa do marki – informuje amerykański CRN.

Według korporacji dyrektor „odszedł, aby wykorzystać inne możliwości”.

Gilliland jest co najmniej dziesiątym wysoko postawionym dyrektorem Symanteca, który rozstał się z firmą w ciągu piętnastu miesięcy po ogłoszeniu umowy z Broadcomem.

Art Gilliand w Symantecu był od końca 2018 r., a wcześniej spędził w firmie lata 2006 – 2012. W ub.r. pozostał we wchłoniętej przez Broadcom firmie jako dyrektor generalny.

Trzy działy Symanteca: Network and Information Security, Endpoint Security i Identity Security przejmą nowi szefowie.

Koniec flagowego produktu i problemy z migracją

Odejście dotychczasowego lidera zbiega się w czasie bliskim końcem flagowego produktu firmy – Symantec Endpoint Protection (SEP). Finał eksploatacji opóźniono z powodu problemów z migracją do Symantec Endpoint Security Enterprise.

„Jeśli Art był odpowiedzialny za śmierć produktu SEP i następującą po nim katastrofę migracyjną, zasługuje na to, aby stracić pracę” – komentuje jeden z integratorów dla amerykańskiego CRN-a. „Jeśli próbował ocalić SEP i przegrał, oznacza to całkowity brak zainteresowania Broadcoma we wspieraniu produktu SMB” – utrzymuje rozmówca crn.com.

W ub.r. CEO Broadcoma zapowiadał, że firma planuje skupić się na sprzedaży produktów Symanteca dużym podmiotom. Celem akwizycji była „budowa jednej z wiodących firm infrastrukturalnych na świecie”. Broadcom przejął w 2018 r. m.in. software’ową korporację CA Technologies.

Część konsumencka dawnego Symantec’a usamodzielniła się i działa obecnie pod marką NortonLifeLock.

Na początku br. Accenture kupił od Broadcoma dział usług bezpieczeństwa cyfrowego Symanteca oraz przejął jego centra operacyjne rozsiane po świecie.

W kwartale zakończonym w sierpniu sprzedaż Symanteca wyniosła ponad 400 mln dol. i utrzymuje się na stałym poziomie, spodziewany jest wzrost o kilka proc. w aktualnym kwartale. Przed podziałem biznes korporacyjny Symanteca generował ok. 2,5 mld dol. obrotów rocznie.