Dostawca rozwiązań zabezpieczających, który wyłonił się z działu konsumenckiego firmy Symantec, chce kontynuować zakupy. Po tym jak przejął niemieckiego specjalistę antywirusowego – Avirę – w grudniu zeszłego roku, teraz chce włączyć w swoje struktury czeskiego konkurenta – Avast. NortonLifeLock i Avast potwierdziły chęć do rozmów. Wartość transakcji szacowana jest na 8 – 10 miliardów dolarów. Nic jednak nie jest jeszcze przypieczętowane. Według informacji portalu iteuropa.com NortonLifeLock ma czas do 11 sierpnia na złożenie oferty, bądź rezygnację z zamiarów.

NortonLifeLock to jednostka oprogramowania konsumenckiego, która pozostała, gdy Broadcom kupił jednostkę oprogramowania dla przedsiębiorstw Symantec w 2019 r., za 10,7 mld dol.

Dzieje się na rynku

Warto przy okazji przypomnieć, że zaledwie w zeszłym miesiącu firma FireEye zapowiedziała, że ​​sprzeda swoją działalność związaną z produktami zabezpieczającymi, w tym również nazwę FireEye. Po drugiej stronie transakcji jest konsorcjum inwestycyjne kierowane przez Symphony Technology Group (STG). STG zapłaci za FireEye 1,2 mld dol.

W zeszłym roku STG przejęło RSA , a w marcu 2021 ogłosiło zakup działu sprzedaży korporacyjnej McAfee, za 4 miliardy dolarów.