SD Worx, dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych z centralą w Belgii, przejmuje Gavdi Polska, specjalistę od rozwiązań SAP HR, należącego dotychczas do duńskiej Grupy Gavdi. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Warszawska firma działa od 2006 r. Świadczy usługi konsultingowe i wsparcia aplikacji SAP HCM (Human Capital Management) i SAP SuccessFactors. Posiada również własne produkty komplementarne do rozwiązań SAP HR . Obecnie ma ponad 250 klientów – głównie lokalnych, z sektora średnich i dużych firm. Zatrudnia ponad 120 ekspertów w biurach w Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W 2022 r. osiągnęła przychody w wysokości ok. 8 mln euro.

Dzięki tej transakcji SD Worx wzmacnia swoje możliwości w obszarze rozwiązań kadrowo-płacowych dla klientów z segmentu średnich i dużych przedsiębiorstw. Na rynku polskim jest od 2021 r., gdzie ponad 220 pracowników wspiera lokalnych i międzynarodowych klientów w obszarze kadrowo-płacowym.

SD Worx twierdzi, że dostrzega znaczące możliwości rozwoju w naszym kraju.

Naszą ambicją jest być zaufanym europejskim dostawcą zintegrowanych, kompleksowych rozwiązań HR dla wszystkich organizacji i pracowników” – deklaruje Kobe Verdonck, CEO SD Worx. 

„Nabycie Gavdi Polska wpisuje się w strategię rozwoju SD Worx. Zakłada ona dostarczenie rozwiązań kadrowo-płacowych i HR pracodawcom dowolnej wielkości w całej Europie i wspiera ekspansję w regionie CEE, a także poszerza możliwości w zakresie oferowania systemów SAP HR do dużych organizacji” – mówi CEO.

SD Worx podaje, iż oferuje rozwiązania HR w 150 krajach, oblicza wynagrodzenia ok. 5,2 mln pracowników i plasuje się w pierwszej piątce na świecie. Ma ponad 7,5 tys. pracowników i biura w blisko 30 krajach. Na rynku działa 75 lat. W 2022 r. osiągnął skonsolidowany przychód w wysokości 962 mln euro.


Teresa Olszewska

Teresa Olszewska, prezes zarządu Gavdi Polska, uważa, że integracja z SD Worx przełoży się na znaczące możliwości rozwoju dla spółki.

Otwiera to naszym ekspertom możliwość współpracy z uznanym europejskim zespołem, pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń” – mówi prezes.

Polski zarząd pozostaje
Zarząd Gavdi Polska w składzie: Teresa Olszewska, Sławomir Stępień i Szymon Knobloch, będzie nadal kierował spółką w ramach SD Worx. Od 2024 r. spółka zmieni identyfikacje wizualną wykorzystując markę SD Worx SAP Solutions.