Amerykański fundusz dla start-upów Fintech 71 przyznał polskiej firmie Billon 100 tys. dolarów dofinansowania. Środki te mają być przeznaczone na rozwój projektu i ekspansję na terenie Stanów Zjednoczonych. Billon opracował system natychmiastowych płatności bazujących na technologii rozproszonego rejestru (DLT – Distributed Ledger Technology).

Poza udzieleniem wsparcia finansowego Amerykanie zaprosili również polską firmę do udziału w prowadzonym przez Accenture programie akceleracyjnym. Przedstawiciele start-upu będą przez ponad dwa miesiące pracować z mentorami z firm Visa, Mastercard, Prudential i Santander. Spotkają się także z amerykańskimi funduszami oraz firmami zainteresowanymi wdrożeniem polskich rozwiązań.

Wcześniej Billon uzyskał 2 mln euro w ramach programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020. Jesienią ma uruchomić na polskim rynku platformę e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Środki będą przekazywane bezpośrednio między użytkownikami. Do korzystania z systemu nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta.