O programowanie Proget działa na platformach iOS, Android oraz Windows 10 i spełnia wszystkie kryteria, jakimi powinny cechować się współczesne narzędzia tego rodzaju. Umożliwia zarządzanie flotą urządzeń mobilnych na podstawowym poziomie, a jednocześnie zostało wyposażone w zaawansowane funkcje dla wymagających klientów. Takich, którym zależy na kompleksowym zarządzaniu posiadanymi telefonami i tabletami, w zgodzie z obowiązującymi w firmie regułami polityki bezpieczeństwa. Dotyczy to między innymi możliwości tworzenia profili użytkowników pod kątem przyjętego w danym momencie przez przedsiębiorstwo modelu korzystania z urządzeń (BYOD, COPE, COBO).

Polskie narzędzie, wraz z przygotowanym wcześniej profilem użytkownika, może być instalowane na przenośnym sprzęcie i uruchamiane w sposób automatyczny. Administratorzy mają wówczas do dyspozycji białe i czarne listy aplikacji oraz funkcję blokady połączeń z numerów egzotycznych. Są w stanie uzyskać informacje o aktualnej lokalizacji telefonu, jak też otrzymywać szczegółowe raporty, generowane zarówno na żądanie, jak również w zdefiniowanych przez nich interwałach czasowych.

Twórcy systemu Proget zadbali też o dodatkową kontrolę urządzeń, w które wyposażeni są mobilni pracownicy. To niezwykle ważne między innymi dla firm logistycznych – doceniających funkcję uniemożliwiającą kierowcom wykorzystywanie telefonów lub tabletów do oglądania filmów podczas jazdy (wybrane aplikacje mogą po prostu znikać po przekroczeniu ustalonej przez administratora prędkości pojazdu). Z kolei funkcja SIM Pinning zapewnia „przypięcie” karty SIM z danym numerem do konkretnego urządzenia, dzięki czemu nie będzie ono działać po włożeniu innej karty. Administratorzy mogą też zablokować drugi port SIM w telefonie oraz ograniczyć lub całkowicie wyłączyć transmisję danych w wybranych krajach, co pozwoli uniknąć niespodziewanych kosztów.

Proget chroni kompleksowo poprzez…      

  • rozbudowany mechanizm tworzenia reguł polityki bezpieczeństwa,
  • uniemożliwienie dostępu do urządzenia i danych osobom niepowołanym,
  • kontrolę instalacji aplikacji ze sklepów AppStore i Google Play,
  • rozpoznawanie niebezpiecznych zdarzeń i podejmowanie automatycznych akcji (np. czyszczenia urządzenia przy próbie rootingu),
  • funkcję wirtualnego ogrodzenia (geofencing) gwarantującego podjęcie zaplanowanych działań, gdy sprzęt znajdzie się poza określoną strefą geograficzną,
  • odseparowanie danych służbowych od prywatnych,
  • funkcję tworzenia kopii zapasowej dziennika połączeń, SMS/MMS, kontaktów,
  • szyfrowanie urządzenia oraz kart pamięci,
  • blokowanie urządzenia.

Proget Software jest polską firmą, powstałą w 2007 r. na bazie rodzimego kapi-tału. Dystrybutorem rozwiązań tej markijest między innymi Alstor SDS, który zapewnia integratorom wsparcie przed- i posprzedażne, a także szkolenia i wszelkiego typu usługi serwisowe. Pomaga partnerom w prezentacji oferowanych rozwiązań potencjalnym klientom i udostępnia bezpłatną, 30-dniową testową wersję oprogramowania.

Warto podkreślić, że Proget Software ma status partnera Co-Sell Microsoftu w zakresie systemów MDM dostępnych na Azure Marketplace. To jednocześnie jedna z pierwszych firm na świecie, która uzyskała certyfikat Samsung Knox Validated Partner. Użytkownicy Proget mogą czerpać korzyści z integracji tego oprogramowania z usługami enter-prise dla systemów Android i iOS: Samsung Knox Mobile Enrollment, Android Enterprise, Android Zero-Touch, Apple Business Manager.

Marta Drozdowska, International Operations Director, Proget Software Marta Drozdowska, International Operations Director, Proget Software  

Nie ma wątpliwości, że w dobie zdalnej pracy korzystanie z mobilnych urządzeń jest koniecznością. Ale zarządzanie nimi to duże wyzwanie dla działów IT, ponieważ z założenia mowa tu o rozproszonej infrastrukturze. Zmagają się one z ograniczeniami narzucanymi przez producentów systemów operacyjnych, często uniemożliwiającymi realizację zapisów firmowej polityki bezpieczeństwa czy zasad wsparcia dla użytkowników. Dlatego integratorzy powinni zainteresować swoich klientów rozwiązaniami o rozbudowanej funkcjonalności, dzięki którym możliwe jest sprostanie wszelkiego typu oczekiwaniom, także tym nietypowym.