Sposoby komunikacji wciąż ewoluują, bo nauczyciele i prezenterzy chcą korzystać z wielu narzędzi multimedialnych, wzbogacających ich prezentacje i zwiększających interakcje między uczestnikami spotkań. Wszystko ma funkcjonować bez zarzutu, co stanowi nie lada wyzwanie dla informatyków, zmuszonych do ciągłego szukania i przełączania kabli, żonglowania plikami multimedialnymi i strumieniami audio i wideo. Skutkuje to nie tylko utratą cennego czasu, ale także spadkiem efektywności spotkań. Rozwiązaniem są przełączniki prezentacyjne ATEN, które mają wiele rodzajów wejść, zarówno analogowych, jak i cyfrowych, dzięki czemu zwiększają elastyczność tworzonego środowiska multimedialnego i minimalizują czas i pracę wymagane do jego obsługi.

Prezentacje wymagają właściwych rozwiązań

Potrzeba korzystania z najnowszych technologii multimedialnych w klasie lub sali konferencyjnej oznacza konieczność stworzenia inteligentnego systemu, który umożliwi płynne przełączanie między wieloma źródłami sygnału oraz osobami uczestniczącymi w prezentacji. Działy IT potrzebują inteligentnych narzędzi i technologii, które będą z jednej strony wydajne, a z drugiej – doprowadzą do obniżenia kosztów.
Rozwiązanie powyższych problemów stanowią przełączniki prezentacyjne ATEN, zaprojektowane z myślą o stale zmieniającym się środowisku współpracy i wyzwaniach wynikających z konieczności użycia wielu rodzajów urządzeń i źródeł sygnału. Przystosowano je do obsługi zdalnych uczestników prezentacji. Urządzenia z wbudowaną obsługą HDBaseT zapewniają prezentację ze zdalnych źródeł i przesyłanie sygnału do wyświetlacza za pomocą istniejącego okablowania Cat5e lub Cat6. Przełączniki obsługują transmisję na żywo i udostępnianie plików przez internet, ułatwiając współpracę wszystkim uczestnikom spotkań, niezależnie od ich lokalizacji.

Bezproblemowe przełączanie

Ze względu na swoją wszechstronność przełączniki te sprawdzają się we wszystkich środowiskach, w których wykorzystuje się prezentacje multimedialne – salach lekcyjnych i wykładowych, konferencyjnych i szkoleniowych oraz takich obiektach, jak centra wystawowe oraz hotele. Organizowanie spotkań z wieloma uczestnikami – zarówno lokalnymi, jak i zdalnymi – ułatwia ATEN VP2730, wielofunkcyjny przełącznik prezentacyjny z 7 wieloformatowymi wejściami, 2 wyjściami HDMI i jednym HDBaseT wysokiej rozdzielczości. Kompaktowe urządzenie integruje przełącznik matrycowy wideo ze skalerem, odtwarzaczem strumieniowym, mikserem audio, przedłużaczem HDBaseT i przetwornikiem analogowo-cyfrowym. VP2730 ma intuicyjny interfejs OSD i Web GUI oraz zapewnia zaawansowane funkcje zarządzania spotkaniami.

Przełącznik ATEN VP2730

 

W małych salach wykładowych świetnie sprawdzi się ATEN VP1421 – przełącznik prezentacyjny, integrujący macierz wideo, skaler True 4K, ekstender HDBaseT, procesor audio DSP i konwerter analogowo-cyfrowy w niewielkiej, kompaktowej obudowie. Umożliwia on podłączenie do czterech źródeł (1 HDBaseT, 2 HDMI, 1 VGA) i płynne przełączanie się między nimi z wyświetlaniem obrazu przeskalowanego do True 4K i 1080p. Kolejnym urządzeniem usprawniającym szkolenia oraz konferencje w małych i średnich środowiskach edukacyjnych i korporacyjnych jest ATEN VP1920 – przełącznik prezentacyjny 4K. Urządzenie integruje matrycowy przełącznik wideo, procesor audio i funkcje przetwornika analogowo-cyfrowego. Wyposażony w dziewięć wieloformatowych wejść i dwa wyjścia HDMI 4K, zapewnia łatwe sterowanie przy użyciu przycisków na przednim panelu, pilota podczerwieni oraz OSD i RS-232, dzięki czemu skutecznie zwiększa efektywność profesjonalnych prezentacji. 

W salach, w których nie ma odpowiedniej infrastruktury kablowej, a uczestnicy prezentacji chcą bezprzewodowo dzielić się treściami z laptopów lub smartfonów, świetnie sprawdzi się przełącznik prezentacyjny Seamless ATEN VP2120. Korzystając z WebGUI lub aplikacji ATEN Video Presentation Control (dostępnej na urządzenia mobilne Apple i z systemem Android), użytkownicy logują się i od razu zaczynają współużytkować prezentacje na ekranie wyświetlacza.

Dodatkowe informacje: 
tel. 514 120 220, 
mail: office@pl.aten.com, www.aten.pl