Arcabit: nowe wcielenie polskiego cyberwojownika
Zaawansowana znajomość języka polskiego wśród cyberprzestępców oraz rozeznanie w polskich realiach pozwala im tworzyć i rozpowszechniać złośliwy kod precyzyjnie atakujący nadwiślańskich cybernautów. Na te nowe realia odpowiada Arcabit, polski producent oprogramowania zabezpieczającego.
W ostatnim roku niemal połowa wszystkich naruszeń cyberbezpieczeństwa systemów w polskich firmach i instytucjach była spowodowana aktywnością szkodliwego oprogramowania, w szczególności ransomware i wykradającego dane.
Specjaliści z firmy Arcabit, która już od niemal dwóch dekad chroni polską cyberprzestrzeń, wskazują, że w obliczu coraz bardziej intensywnych, lepiej przygotowanych językowo i dopasowanych do polskich realiów ataków szczególnie istotne, a wręcz krytyczne z punktu widzenia skuteczności ochrony, jest skupienie producenta na naszym lokalnym rynku. Oczywiście zarówno w kontekście zagrożeń globalnych, jak i tych wymierzonych w polskojęzycznych obywateli.
- Dla domu i małej firmy – Arcabit Home Security, Arcabit Internet Security, Arcabit Server, Arcabit Android Antivirus.
- Dla biznesu – Arcabit Endpoint Security (z możliwością zdalnego zarządzania instalacjami), Arcabit Internet Security, Arcabit Server, Arcabit Android Antivirus.
- Dla edukacji – Arcabit Bezpieczna Szkoła (również z funkcją zdalnego zarządzania).
- Dla sektora publicznego – Arcabit Public Security oraz indywidualnie tworzone oferty do przetargów, wspólnie z partnerami, budowane głównie na bazie pakietu Arcabit Endpoint Security.
Polski kontratak na współczesne zagrożenia
Odpowiedzią na wciąż zmieniającą się sytuację na rynku bezpieczeństwa są zupełnie nowe pakiety oprogramowania ochronnego Arcabit. Jedną z najważniejszych nowości są wbudowane dwa niezależne silniki analizujące i wykrywające szkodliwe oprogramowanie, w tym jeden przeznaczony do unieszkodliwiania zagrożeń typowych dla polskiego rynku. Dostępny jest także, ceniony przez użytkowników, mechanizm SafeStorage, który chroni dane przed zaszyfrowaniem oraz specjalistyczna warstwa ochronna RoundKick EDR, odpowiedzialna za wykrywanie nieznanych zagrożeń, minimalizowanie ryzyka wycieku danych i uruchomienia szkodliwego kodu przez nieodpowiednie działania użytkowników.
W nowych pakietach oprogramowania dostępne jest także szerokie spektrum modułów zabezpieczających przed rozmaitymi współczesnymi atakami, funkcja szyfrowania dysków i wiele innych narzędzi.
Stała kontrola poziomu bezpieczeństwa systemów w sieciach oraz bieżąca analiza incydentów byłaby praktycznie niemożliwa bez funkcji zdalnego zarządzania instalacjami pakietów ochronnych. Moduł Arcabit Administrator to rozbudowane centrum dowodzenia chronionymi systemami, wyposażone w centralną konsolę administracyjną do grupowania stacji, definiowania ustawień i kontroli zdarzeń. Użytkownik dostaje również do dyspozycji narzędzia dodatkowe, które pozwalają między innymi na analizę wydajności systemów (moduł wskazuje słabe ogniwa w sieci), zdalne czyszczenie dysków ze zbędnych plików oraz funkcję raportowania (zestawienie sprzętu, systemów operacyjnych i zainstalowanego oprogramowania). Konsola daje również możliwość wymuszenia aktualizacji systemów operacyjnych. Administrator może zdalnie wspierać użytkowników dzięki mechanizmowi podglądu pulpitu.
Arcabit zaprasza do współpracy resellerów, zainteresowanych oferowaniem rozwiązań tego polskiego dostawcy. Każdemu z nich przypisywany jest opiekun do współpracy, który jest między innymi odpowiedzialny za weryfikowanie w bazie spływających zapytań i ofert, aby unikać ewentualnych konfliktów i sporów. Dostępny jest także przejrzysty system rabatów, przy czym ich wysokość zależy od poziomu realizowanego obrotu przez partnera.
Dla czytelników „CRN Polska” oraz „Vademecum VAR-ów i integratorów” producent przygotował pełną wersję programu ze 180-dniową licencją. Instalator jest do pobrania na stronie arcabit.pl/crn.
Dodatkowe informacje: Grzegorz Michałek, prezes zarządu, Arcabit, grzesiek@arcabit.pl
Podobne artykuły
Bezpieczeństwo „nowej generacji”
Mnogość rozwiązań, a co za tym idzie klasyfikacja systemów bezpieczeństwa dla użytkowników biznesowych jest bardzo zawiła, co nie ułatwia podejmowania wyboru przez firmy MŚP.
Cyberbezpieczeństwo: koniec obietnic, czas na dowody
Na przestrzeni kilku ostatnich lat w segmencie produktów do ochrony urządzeń końcowych zaszły istotne zmiany. Nowoczesne narzędzia otwierają nowe możliwości w zakresie zabezpieczania sprzętu, ale niosą też ze sobą pewne wyzwania.
Ochrona danych: trudna sztuka wyboru
Budżety na rozwój infrastruktury IT w ostatnich latach pozostają niezmienne lub nieznacznie rosną. Nie można tego powiedzieć o danych, których ilość przyrasta w szaleńczym tempie i coraz trudniej nad tym zapanować. Niestety, wybór najbardziej odpowiedniego remedium nie jest zadaniem łatwym.