Mitel chce przejąć Atos Unify, czyli biznes zintegrowanej komunikacji współpracy (UCC) francuskiego dostawcy. Jak podaje, ma wyłączność na negocjacje na ten temat, a finalizacja zakupu jest możliwa w II poł. 2023 r.

W sumie połączone organizacje miałyby ponad 75 tys. klientów i 5,5 tys. partnerów w ponad 100 krajach – twierdzi Mitel. Podkreśla, że obie firmy są skoncentrowane na kanale sprzedaży, a umowa zapewni partnerom dostęp do elastycznych modeli komunikacji dla ich klientów.

Zakup pomógłby więc rozwinąć biznes UCC amerykańskiej firmy w różnych regionach w zakresie rowiązań on-premise, hybrydowych i chmury prywatenej. Mitel zapewnia, że obie ogranizacje mają komplementarne portfolio, a po przejęciu Unify dołoży do oferty usługi zarządzane.

„Wartość tej umowy dla klientów, partnerów, inwestorów i pracowników jest ekscytująca” – twierdzi Tarun Loomba, CEO Mitela.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Atos kupił Unify w 2015 r. za 371 mln dol. Ostatnio, jak podaje, jednostka miał ok. 550 mln euro przychodów, zatrudnia 3 tys. pracowników. Obsługuje ok. 40 mln użytkowników w 90 krajach.