Polski oddział Wortmann AG w 2019 r. odnotował wzrost obrotów o ok. 10 proc. w porównaniu z 2018 r. Spółka nie podaje kwot. Za największy sukces uważa 70-procentowy wzrost sprzedaży produktów marki własnej Terra na terenie kraju. W 2019 r. oddział zwiększył liczbę partnerów handlowych o ok. 15 proc.

„Planujemy dalszy rozwój. Cieszę się bardzo przede wszystkim z tego, że wzrosło zainteresowanie marką Terra na terenie Polski. W czasie kilku lat działalności firmy w Polsce do naszych produktów przekonało się wielu partnerów i mamy coraz więcej zamówień. Uważam to za bardzo duży sukces” – twierdzi Wojciech Kosecki prezes polskiego oddziału Wortmann AG. Niemiecki koncern działa w Polsce od 2015 r., gdy utworzył spółkę Terra Computer.

20 proc. wzrostu sprzedaży

Wortmann AG globalnie w 2019 r. zwiększył obroty o ok. 20 proc., z 745 mln euro do blisko 900 mln euro. Odnotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży zarówno w swojej podstawowej działalności, opartej na ofercie własnej marki Terra (komputery, laptopy, monitory, servery), jak również w dystrybucji. Dział serwisu i wsparcia technicznego zwiększył obroty o ok. 30 proc., a sprzedaż za granicą (czyli poza Niemcami) zwiększyła się o ponad 22 proc., dzięki wzroście sprzedaży marki własnej Terra.

Jak zapewnia Wortmann, osiągnięto założone cele, pomimo utrzymującej się trudnej sytuacji rynkowej i załamaniu cen w sektorze IT. Szef grupy zapowiada kolejny dobry rok.

"Strategia umiarkowanego wzrostu jest bardzo skuteczna. Jesteśmy przekonani, że w bieżącym roku również osiągniemy dobry wynik, pomimo osłabienia światowej gospodarki. Chcemy dalej zwiększać konkurencyjność we wszystkich obszarach" – zapowiada Siegbert Wortmann, prezes zarządu Wortmann AG.

 

Pomógł koniec Windows 7

Ocenia, że znaczny wzrost sprzedaży w minionym roku jest w dużej mierze spowodowany ogłoszeniem zakończenia wsparcia dla Windows 7.

Wortmann AG nadal skupia się na podstawowej producenckiej działalności. W 2020 r. kontynuuje działalność zakład produkcyjny i centrum szkoleniowe. Na I kw. br. prezes grupy zapowiedział kolejny etap rozbudowy Terra Cloud.

Wortmann AG w ub.r. stworzył 20 nowych stałych miejsc pracy. Łącznie zatrudnia ok. 660 pracowników.