Obroty polskiego oddziału Wortmann AG w 2021 r. wzrosły o ok. 30 proc. wobec 2020 r. Wzrost na marce Terra przekroczył 100 proc. – poinformował Wojciech Kosecki, szef polskiego oddziału niemieckiego producenta i dystrybutora. Firma nie ujawnia kwot.

CEO polskiego oddziału zapowiedział poszerzenie porfolio dostępnego w kraju m.in. o usługi chmurowe, jak backup czy serwery wirtualne.

„Widzimy ogromy potencjał tego sektora na polskim rynku” – wyjaśnia Wojciech Kosecki.

Według danych za 2020 r. należąca do Wortmanna spółka Terra Computer osiągnęła 4 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz blisko 2,3 mln zł zysku netto.

Ponad 1 mld euro obrotu w 2021 r.

Globalnie obrót Wortmann AG przekroczył po raz pierwszy 1 mld euro. W 2021 r. to wzrost o ok. 3 proc. r/r.

W ub.r. widoczne było zwłaszcza dużo większe zapotrzebowanie na chmurową ofertę firmy (m.in. hosting, IaaS, SaaS), gdzie wzrost wyniósł ok. 50 proc. Wortmann ma własne centrum danych w Niemczech. Wzrosty przychodów odnotowano także na notebookach, monitorach i serwerach marki własnej Terra oraz w sprzedaży dystrybucyjnej – informuje korporacja. Na Terra PC wynik był podobny jak rok wcześniej. W segmencie usług obroty poprawiły się o ok. 5 proc. Znaczny wzrost odnotowano także na produktach finansowych (+40 proc.).