Wojsko unieważniło przetarg na smartfony
Postępowanie było obarczone wadą niemożliwą do usunięcia - twierdzi zamawiający.
Wojsko chciało kupić smartfony z ekranem o przekątnej od 4 do 5,8 cala wraz z usługami telefonii mobilnej.
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych unieważniło przetarg na usługi telefonii mobilnej wraz z dostawą telefonów. Z wybranymi maksymalnie 5 wykonawcami zamierzało podpisać umowę ramową na 4 lata. Postępowanie ogłoszono w końcu listopada ub.r. Terminem przyjmowania ofert był 26 stycznia, jednak przed jego upływem CZCS zdecydowało o unieważnieniu postępowania.
Uzasadnia, że postępowanie było obarczone niemożliwą do usunięcia wadą, która nie pozwalała na zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy (art. 255 pkt 6) pzp).
Wojsko zapomniało o istotnym wymaganiu wobec wykonawców
Istotnym powodem okazał się brak w podanych warunkach udziału w postępowaniu konieczności
spełnienia przez wykonawców wymogów w zakresie ochrony informacji niejawnych, w tym posiadania świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Brak postawienia takich wymagań to błąd zamawiającego.
Co chciała kupić armia
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych nie ujawniło kwoty, jaką zamierzało przeznaczyć na realizację zamówienia.
W skasowanym przetargu chciało kupić smartfony w czterech grupach: 4-calowe z Androidem, 5,2-calowe z Androidem, 5,8-calowe (2300 x 1440 px) z Androidem oraz 5,5-calowe (2532 x 1170 px) iPhone’y z czipem A15. W każdej grupie oczekiwano oferty sprzętu 2-3 producentów (lub 3 modele dla iPhone’ów).
Najwięcej, połowę oczekiwanych smartfonów, stanowiły urządzenia 5,2-calowe (z ekranem minimum Full HD) z Androidem, z co najmniej 4-rdzeniowym CPU i 4 GB RAM.
Do tego zamawiano plany abonamentowe na usługi głosowe, internet, VPN oraz na roaming na UE i USA.
Kryteria wyboru ofert stanowiły: cena (60) i parametry jakościowe oferowanych telefonów (40).
Podobne aktualności
7 mln zł na smartfony, routery i modemy dla armii
Siły zbrojne w przetargu zamawiają 2 tys. smartfonów oraz 800 modemów i routerów.