Przemysław Krzemieniecki zrezygnował z dniem 16 stycznia br. z pełnienia funkcji w zarządzie Zortraxa. Rezygnację złożył ze skutkiem na ten sam dzień. Nie wskazał przyczyn. Dotychczas był wiceprezesem w dwuosobowym zarządzie olsztyńskiego producenta drukarek 3D. Prezesem pozostaje Mariusz Babula.

Przemysław Krzemieniecki w 2018 r. wszedł do rady nadzorczej Zortraxa, a w 2020 r. został jej przewodniczącym. Do zarządu dołączył w maju 2023 r.

Menedżer jest prawnikiem. Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych, transakcjach fuzji i przejęć oraz w obsłudze korporacyjnej spółek kapitałowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Zięba & Partners oraz w Kochański Zięba & Partners. Jest wiceprzewodniczącym sekcji prawa gospodarczego i handlowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

W minionym roku sprzedaż producenta znacznie spadła. W 3 kwartałach 2023 r. blisko 3-krotnie rok do roku, do 11,3 mln zł. Wynik netto był na minusie -11,3 mln zł.

W listopadzie 2023 r. Zortrax podpisał umowę inwestycyjną z Arturem Błasikiem, który w kontrakcie zadeklarował chęć zaangażowania w spółkę 5 mln złotych. Finansowanie ma umożliwić wykorzystanie producentowi szans na rynku druku 3D. Artur Błasik jest inwestorem giełdowym. Stał się głównym udziałowcem olsztyńskiej spółki (ponad 20 proc. akcji).