Akcje Simple zostaną wycofane z obrotu na warszawskiej giełdzie. KNF zezwoliła na taki krok na wniosek spółki. W styczniu br. walne zgromadzenie akcjonariuszy podjęło uchwałę w tej sprawie. Papiery Simple znikną z GPW 25 marca br.

Decyzja o wyjściu z GPW zapadła po tym, jak działająca od ponad 30 lat warszawska grupa informatyczna została przejęta przez holenderską firmę TSS Europe. Proces ten trwał od końca 2020 r., gdy ogłoszono wezwanie na akcje. Ostatecznie w styczniu 2022 r. TSS osiągnęła zamierzone 100 proc. udziałów. Wartość zakupu to w sumie ponad 60 mln zł.

TSS należy do kanadyjskiej korporacji Constellation Software, jednego z największych i najszybciej rosnących – jeśli chodzi o wartość marki – dostawców oprogramowania. TSS inwestuje w zakup i rozwój firm software’owych. W ramach konglomeratu Simple może liczyć na wsparcie finansowe i know – how. Polska spółka specjalizuje się w systemach wspomagających zarządzanie (ERP, CRM, HCM, WMS i in.). Po 3 kwartałach 2021 r. miała 34,6 mln zł przychodów i 2,1 mln zł straty netto.