VMware od 1 marca br. wprowadził nowy program Partner Connect. To największa zmiana w tym zakresie od ponad dekady. Jak zapewnia dostawca, program został zaprojektowany tak, by umożliwić obecnym i przyszłym partnerom firmy współpracę, która w pełni wspiera ich własne modele biznesowe. Ma przede wszystkim promować kompetencje w zakresie usług oferowanych przez specjalistę od wirtualizacji. Zmiany mają też zapewnić integratorom swobodę potrzebną do sprawnej sprzedaży usług i rozwiązań.

Partnerzy mogą teraz uzyskać specjalizacje w konkretnym obszarze oferty VMware'a, jak chmura hybrydowa, sieci i bezpieczeństwo itd., które są zgodne z potrzebami ich biznesu i strategią, bez konieczności spełniania innych wymagań.

Program obejmuje trzy poziomy współpracy: Partner, Advanced Partner oraz Principal Partner. Współpraca opiera się na jednej umowie. Status Principal oznacza potwierdzone kompetencje w zakresie doradztwa i wdrożeń technologii VMware.  

W nadchodzących miesiącach VMware zamierza zintegrować swój program partnerski z programami firm kupionych w ostatnim czasie: VeloCloud, Carbon Black i Pivotal.

„VMware Partner Connect całkowicie zmienia sposób, w jaki prowadzimy interesy z naszymi partnerami. Ma on pomagać parterom w przeprowadzaniu klientów przez proces cyfrowej transformacji. W centrum nowego programu są nasi klienci”  – komentuje Jenni Flinders, szefowa globalnego kanału partnerskiego w VMware.