Sophos: funkcja Live Protection w programie antywirusowym
Sophos wykorzystuje przetwarzanie cloud computing w systemach chroniących komputery.

Sophos dodał funkcję Live Protection do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection. Ta nowa, bazująca na cloud computingu architektura zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym oraz automatyczne zmiany konfiguracji w ustawieniach polityki bezpieczeństwa i ochrony danych.
Trzy nowe techniki ochrony zostały wbudowane do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5, aby wyeliminować zagrożenia pochodzące z zewnątrz i z wnętrza sieci.
Sophos Live Anti-Virus blokuje wirusy przez natychmiastowe sprawdzanie podejrzanych plików w rozbudowanej bazie danych (w chmurze).
Sophos Live URL Filtering blokuje w czasie rzeczywistym dostęp do adresów URL, które zostały uznane za udostępniające szkodliwe oprogramowanie. Chroni komputery przed atakami malware niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci w domu, w firmie czy w miejscu publicznym.
Sophos Runtime Behavior Detection – śledzi zachowania pliku, a SophosLabs skanuje bazę danych już istniejących profili w poszukiwaniu zgodności z malware – natychmiast informując użytkownika, jeśli go znajdzie.
Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5 rozszerza obsługę o środowiska wirtualne – Microsoft Hyper-V i system operacyjny VMWare vSphere.
Wersję 9.5 wyposażono również we wzmocnioną ochronę przed modyfikacją ustawień bezpieczeństwa, uniemożliwiając zamierzone lub niezamierzone wyłączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak antywirus, firewall i system aktualizacji.
Sophos Endpoint Security and Data Protection sprzedawany jest z licencją subskrypcyjną na użytkownika i zawiera uaktualnienia produktów, aktualizacje i dostępu do pomocy technicznej 24x7x365. Dotychczasowi klienci ESDP mogą dokonać uaktualnienia do wersji ESDP 9.5 za darmo.
Podobne aktualności
Jakich skutków cyberataku najbardziej obawiają się polskie firmy
Polscy menedżerowie narzekają na wysokie koszty rozwiązań ochronnych, a jednocześnie najbardziej obawiają się finansowych konsekwencji cyberataków. Mają jednak znacznie więcej trosk związanych z cyberbezpieczeństwem.
Chaos na Twitterze. Pięć zagrożeń dla użytkowników
To co dzieje się z Twitterem przyprawia o ból głowy specjalistów ds. bezpieczeństwa. Radzą użytkownikom, jak powinni zabezpieczyć swoje dane.
Z Exclusive Networks do Sophosa
Dotychczasowy wiceprezes dystrybutora został wiceprezesem Sophosa w regionie.