Sophos dodał funkcję Live Protection do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection. Ta nowa, bazująca na cloud computingu architektura zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym oraz automatyczne zmiany konfiguracji w ustawieniach polityki bezpieczeństwa i ochrony danych.

 

Trzy nowe techniki ochrony zostały wbudowane do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5, aby wyeliminować zagrożenia pochodzące z zewnątrz i z wnętrza sieci.

 

Sophos Live Anti-Virus blokuje wirusy przez natychmiastowe sprawdzanie  podejrzanych plików w rozbudowanej bazie danych (w chmurze).

 

Sophos Live URL Filtering blokuje w czasie rzeczywistym dostęp do adresów URL, które zostały uznane za udostępniające szkodliwe oprogramowanie. Chroni komputery przed atakami malware niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci w domu, w firmie czy w miejscu publicznym.

 

Sophos Runtime Behavior Detection – śledzi zachowania pliku, a SophosLabs skanuje bazę danych już istniejących profili w poszukiwaniu zgodności z malware – natychmiast informując użytkownika, jeśli go znajdzie.

 

Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5 rozszerza obsługę o środowiska wirtualne – Microsoft Hyper-V i system operacyjny VMWare vSphere. 

 

Wersję 9.5 wyposażono również we wzmocnioną ochronę przed modyfikacją ustawień bezpieczeństwa, uniemożliwiając zamierzone lub niezamierzone wyłączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak antywirus, firewall i system aktualizacji.

 

Sophos Endpoint Security and Data Protection sprzedawany jest z licencją subskrypcyjną na użytkownika i zawiera uaktualnienia produktów, aktualizacje i dostępu do pomocy technicznej 24x7x365. Dotychczasowi klienci ESDP mogą dokonać uaktualnienia do wersji ESDP 9.5 za darmo.