Dyrektor generalny Sophosa Kris Hagerman odchodzi po ponad 10 latach na tym stanowisku. Obowiązki CEO przejął prezes firmy Joe Levy.

Zmiana wchodzi w życie w trybie natychmiastowym. Korporacja nie wyjaśnia jej powodu. Kris Hagerman w oficjalnym komunikacie stwierdził, że jest „podekscytowany możliwością przekazania pałeczki Joe Levy’emu jako prezesowi i pełniącemu obowiązki CEO, który poprowadzi Sophos w przyszłość”. Zapewnił o wsparciu dla nowego lidera. Hagerman pozostanie w roli doradcy do 1 kwietnia br.

Hagerman przejął stery Sophosa pod koniec 2012 r. (wcześniej był dyrektorem w Symantecu). Pod jego kierownictwem firma potroiła przychody do ponad 1 mld dol. Nadzorował sprzedaż spółki inwestorowi private equity Thoma Bravo za 3,9 mld dol. w 2020 r. Rozpoczął transformację Sophosa w dostawcę rozwiązań cyberbezpieczeństwa w modelu usługowym, kładąc nacisk na MDR (Managed Detection and Response).

Przejmujący obowiązki CEO Joe Levy jest w Sophosie od 2015 r. Blisko rok temu awansował na stanowisko prezesa Sophos Technology Group. Ma ponad 20 lat doświadczenia w branży cyberbezpieczeństwa. Był wcześniej dyrektorem w SonicWallu i Blue Coat Systems.

Duże możliwości dla partnerów w ochronie MŚP

Levy utrzymuje, że Sophos ma przed sobą ogromne możliwości w zakresie pomocy w zabezpieczeniu „zaniedbanych” średnich i małych przedsiębiorstw.

„Naszym bezpośrednim celem jest współpraca z naszymi partnerami w celu dalszego zwiększania zdolności do zabezpieczania organizacji, które nie są chronione lub potrzebują silniejszej ochrony cybernetycznej” – powiedział.