Koreański producent odniósł się między innymi do sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID 19. 

– Spodziewamy się, że epidemia przyczyni się do spadku sprzedaży smartfonów na rynku globalnym. Niemniej wzrośnie popyt na telefony 5G. – mówił DJ Koh, CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics.

Firma jednocześnie zapowiedziała, że moduły 5G znajdą się nie tylko we flagowych modelach z najwyższej półki, ale również smarftonach średniej klasy Galaxy A.  Samsung dostrzega też duży potencjał na rynkach rozwijających, gdzie sporą popularnością cieszą się tańsze terminale. Dlatego producent zamierza oferować szeroką gamę smartfonów w różnych przedziałach cenowych.

Samsung liczy również na wzrost popytu w branży półprzewodników, dzięki zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez centra danych. Kim Ki-nam, szef działu półprzewodników Samsunga, zapowiedział, że światowy rynek mikroukładów napędzać będą też rozwój sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów i telefonii 5G.

Spotkanie odbyło się w Suwon Convention Center i uczestniczyło w nim 400 akcjonariuszy. Uczestnicy byli zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych, musieli też przed wejściem zmierzyć temperaturę ciała. Natomiast podium dla prelegentów było otoczone płytami akrylowymi. W poprzednich walnych zgromadzeniach Samsunga brało udział ponad 1000 osób. W tym roku firma udostępniała akcjonariuszom, którzy nie chcieli przyjechać do Suwon, system głosowania online.