Światowy rynek cyfrowej ochrony przed ryzykiem szybko rośnie. Jego wartość zwiększy się 2,5-krotnie w 4 lata, z 2023 r. w 64,4 mld dol. do 2028 r. w 157,8 mld dol., przy stopie wzrostu 19,6 proc. co roku – według raportu MarketsandMarkets.

Dane obejmują takie rozwiązania, jak Automated Threat Mitigation, ochronę przed phishingiem i odpowiedź na incydenty.

Dlaczego organizacje nie poskąpią środków

Wzrost wydatków to konsekwencja coraz bardziej złożonych i wyrafinowanych zagrożeń. Wraz z rozwojem pracy zdalnej i rosnącymi wzajemnymi powiązaniami systemów cyfrowych rośnie zapotrzebowanie na silne cyfrowe środki ochrony przed ryzykiem. Ponadto wdrażane przepisy, takie jak RODO i inne, wymuszają stosowanie zaawansowanych rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

W tym złożonym krajobrazie cybersecurity rynek cyfrowej ochrony przed ryzykiem odgrywa kluczową rolę, zapewniając strategie ochrony i bezpieczeństwo cyfrowych kanałów komunikacji i chroniąc wrażliwe informacje – twierdzi MarketsandMarkets.

Chmura odpowiedzią na potrzebę elastyczności

Oczekuje się, że według sposobu wdrożenia segment cloud będzie rósł najszybciej do 2028 r., ponieważ rozwiązania do ochrony przed ryzykiem oparte na chmurze umożliwiają skalowalność, elastyczność i scentralizowane zarządzanie. Natomiast firmy w swoich strategiach cyberbezpieczeństwa priorytetowo traktują elastyczność i efektywność – twierdzą analitycy.

MŚP ruszą do inwestycji

Co do wielkości organizacji, to przewiduje się, że segment MŚP pokaże największy wzrost nakładów na ochronę przed ryzykiem w najbliższych 4 latach.

Główny powód to rosnąca świadomość małych i średnich firm, co do potrzeby poprawy zabezpieczeń. W połączeniu z dostępnością skalowalnych i atrakcyjnych kosztowo rozwiązań do cyberochrony spowoduje to dynamiczne zwiększenie nakładów w sektorze MŚP.

Europejskie firmy w czołówce wzrostu

Co istotne, Europa powinna doświadczyć znacznego wzrostu obrotów na rynku cyfrowej ochrony przed ryzykiem w latach 2023 – 2028. Eksperci tłumaczą to tym, że przedsiębiorstwa w całej Europie w coraz większym stopniu polegają na platformach cyfrowych i kanałach komunikacji online, stąd ryzyko zagrożeń wzrasta, a tym samym zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony. Do tego dochodzi konieczność zapewnienia zgodności z regulacjami. Także inicjatywy rządowe przyczyniają się do rozwoju europejskiego rynku.

Europa stanowi kluczowy obszar wzrostu rozwiązań w zakresie cyfrowej ochrony przed ryzykiem – twierdzi MarketsandMarkets.