Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w dorocznej konferencji open source: Red Hat Summit Connect Warsaw 2023. Wydarzenie przyciągnęło  ekspertów i praktyków z różnych branż zarówno z kraju, jak i zagranicy. W sumie zarejestrowało się blisko 1,2 tys. osób.

Goście mieli w czym wybierać. W programie znalazły się wykłady, panele dyskusyjne, przykłady wdrożenia technologii Red Hat u klientów, a także prezentacje rozwiązań partnerów firmy. Wśród poruszanych tematów były: bezpieczeństwo i zarządzanie chmurą hybrydową, AI/ML, automatyzacja z wykorzystaniem open source, możliwości platformy OpenShift i wiele innych.

Trzy kluczowe aspekty open source

Konferencję zainaugurował Witold Żukowski, Country Manager w polskim oddziale Red Hat. Następnie głos zabrał Dinko Eror, VP na region EMEA Central Europe oraz Carine Braun-Heneault, VP Commercial Business EMEA. W swoim wystąpieniu skupili się na trzech kluczowych aspektach open source: innowacjach, współpracy i skalowalności.

Jak nie wdrażać sztucznej inteligencji

Pierwszy panel dyskusyjny poświęcono tematyce AI. O tym „Jak nie wdrażać sztucznej inteligencji?” rozmawiali przedstawiciele takich firm i organizacji, jak T-Mobile, Orlen, Polpharma, Centralny Ośrodek Informatyki, Intel, HPE i Red Hat. Dyskusję moderował Ireneusz Wochlik – prezes Aigorithmics i członek zarządu fundacji AI Law Tech. Rozmówcy podkreślali, że wdrożenie AI nie powinno być celem samym w sobie, tylko wpisywać się w cele i strategię działania organizacji.

Nie tylko teoria, ale też praktyka

W rozbudowanym programie wydarzenia znalazło się miejsce zarówno na prezentacje techniczne, jak i praktyczne przykłady wykorzystania technologii Red Hat. Można było posłuchać o wdrożeniach  technologii w takich firmach jak Kruk, BNP Paribas, SGB-Bank. Konrad Burkowski z Kruka przedstawił wnioski z migracji klastrów Kubernetes (K8s) do platformy OpenShift Platform Plus. Magdalena Wojtera z BNP Paribas opowiedziała o efektach modernizacji głównego systemu bankowości internetowej z wykorzystaniem DevOps. Uczestnicy konferencji mogli też dowiedzieć się, jak dzięki rozwiązaniom Red Hat SGB-Bank osiągnął skalowalność i zwinność, skrócił czas wprowadzania produktów na rynek i spełnił zmieniające się oczekiwania klientów.

CRN Polska był patronem medialnym konferencji Red Hat Summit Connect 2023.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia