Netskope, dostawca SASE z Doliny Krzemowej, przejmuje francuską firmę Kadiska, specjalizującą się w monitorowaniu doświadczeń cyfrowych (Digital Experience Management – DEM), w tym sieci, aplikacji i użytkowników.

Tym samym amerykańska firma poszerza swoją ofertę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa pracy hybrydowej i korzystania z aplikacji. Twierdzi, że DEM stał się kluczowym elementem architektury SASE.

Kadiska powstała w 2020 r. Oferuje wgląd w wydajność sieci i aplikacji, od urządzeń końcowych po aplikacje hybrydowe, SaaS i chmurowe. Netskope zapewnia, że możliwości te uzupełniają i ulepszają jego proaktywne działania naprawcze oparte na sztucznej inteligencji i metodzie uczenia maszynowego.

Obie technologie zostały stworzone, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnego świata, w którym dane, użytkownicy, infrastruktura chmurowa i aplikacje są rozproszone. To rozwiązania, które pomagają organizacjom kontrolować i optymalizować doświadczenie pracowników a także i bezpieczeństwo wszystkich aktywności w świecie cyfrowym” – mówi Sanjay Beri, CEO i współzałożyciel Netskope.

Wartość rynku SASE osiągnie 36 mld dol. do 2025 r – przewiduje Gartner, a wydatki mają rosnąć w tempie 36 proc. co roku (CAGR) w ciągu najbliższych 5 lat. Do 2026 r. co najmniej 60 proc. największych firm i przedsiębiorstw korzystających z rozległej infrastruktury będzie używać DEM do pomiaru wydajności aplikacji i usług cyfrowych z punktu widzenia użytkownika, w porównaniu do 20 proc. w 2021 r.