Simon Ewington został wiceprezesem HPE ds. kanału dystrybucji i ekosystemu partnerskiego. W tej roli będzie kierował działaniami mającymi na celu oferowanie partnerom nowych możliwości biznesowych, jednocześnie promując strategię HPE edge-to-cloud.

Od początku bieżącego roku Simon Ewington sprawował rolę tymczasowego lidera tego obszaru, piastując również stanowisko wiceprezesa ds. dystrybucji. Ma w sumie ponad 27-letnie doświadczenie w HPE, a wcześniej w HP. Nadzorował obszar kanału dystrybucji na poziomach regionalnych, a także w skali globalnej. Prowadził swoje zespoły w kierunku rozwijania biznesu w modelu as-a-service. Ma też spore doświadczenie ze współpracy z partnerami w naszym regionie. Był m.in. wiceprezesem HPE odpowiedzialnym za sprzedaż kanałową w EMEA (2014 – 2017), a wcześniej w HP wiceprezesem ds. dystrybucji w EMEA (2008 – 2014).

Jak informuje CRN USA, Simon Ewington przygotowuje się do przeniesienia ekosystemu partnerskiego Hewlett Packard Enterprise na wyższy poziom dzięki swojej wizji zwiększania liczby ofert opartych na platformach i marży jako usługi za pośrednictwem nowego programu Partner Ready Vantage.

Zasadniczo zamierzamy przejść od rozwiązania obejmującego wyłącznie nakłady inwestycyjne do rozwiązania Capex plus SaaS za pośrednictwem naszej platformy GreenLake Cloud Services” – mówił Ewington w wywiadzie dla CRN USA. „Koncentrujemy się na powtarzalności ofert opartych na platformach.” – wyjaśnia.

W swoim II kw. finansowym HPE osiągnęło 7 mld dol. przychodów, o 4 proc. więcej wobec analogicznego okresu ub.r. Zysk netto wzrósł do 418 mln dol. 250 mld dol.