Patrik Heider będzie nowym CEO NFON AG. Przejmie stery niemieckiego dostawcy zintegrowanych rozwiązań do komunikacji dla biznesu w chmurze od 15 maja br.

„W nowej roli określi kierunek strategiczny dla NFON-a” – komunikuje dostawca.

Dotychczasowy szef, Klaus von Rottkay, poinformował radę nadzorczą, iż nie przedłuży kontraktu. Ustąpi po ponad dwóch latach jako CEO. Będzie jednak wspierał nowego lidera do 30 listopada br. Celem jest zapewnienie płynnej zmiany kierownictwa.

Patrik Heider ostatnio był szefem spółek software’owych Thinkproject i riskmethods. Wcześniej zajmował się rozwojem spółki Nemetscheck, pracował również w PwC.

Przewodniczący rady nadzorczej Rainer Koppitz podkreśla jego „doskonałe doświadczenie na rynku kapitałowym, które jest niezbędne dla dalszego rozwoju NFON-a„.

NFON działa w 15 krajach europejskich. Zatrudnia w sumie ponad 500 pracowników. Ma m.in. oddział w Polsce, otwarty w ub.r.

W 2022 r. NFON osiągnął szacunkowo blisko 81 mln euro przychodów (wzrost o 6,5 proc. r/r), przy czym już ponad 90 proc. stanowią przychody powtarzalne. Liczba subskrypcji zwiększyła się o 8 proc., do 634 tys. Spółka zwraca uwagę na wydłużenie cyklu sprzedaży i rosnącą dojrzałość rynku UCaaS, co według niej wpływa na wskaźniki wzrostu. EBIDTA w ub.r. była ujemna (-5,4 mln euro, skorygowana: -1,1 mln euro), co wyjaśniono dużymi wydatkami na pracowników i marketing.

NFON wielkość adresowalnego rynku ocenia na 11 mld euro.