NFON, niemiecki dostawca głosowej komunikacji biznesowej z chmury otwiera biuro w Warszawie i tym samym rozszerza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej.

To pierwszy oddział firmy w regionie. NFON planuje powiększyć zespół, którzy pracuje dla klientów z siedzibą w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Według zapowiedzi do końca 2022 r. 50 osób będzie wspierać klientów z regionu.

W związku z otwarciem biura w Warszawie firma rusza z rekrutacją. Docelowo dołączy 13 nowych pracowników.

Duże możliwości na rynku CEE

Jak podaje NFON, obecnie prawie 90 proc. firm z Polski, Słowenii i Chorwacji nie korzysta z komunikacji w chmurze, ale rynek szybko nadrabia zaległości.

Procesy transformacji, które zachodzą obecnie na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, wskazują na ogromny potencjał wzrostu dla rozwiązań telefonii z chmury w nadchodzących latach” – twierdzi Gernot Hofstetter, dyrektor zarządzający NFON GmbH w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zauważa, że firmy różnej wielkości wykorzystują kanały internetowe do pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania z nimi kontaktu, będą więc potrzebować wsparcia w tym zakresie.

Do 2025 r. 16 proc. firm w Polsce z komunikacją w chmurze

Dostawca przewiduje, że do 2025 r. 16 proc. firm w Polsce, 25 proc. w Chorwacji i 30 proc. w Słowenii przeniesie swoją komunikację do chmury, co jest zgodne z trendem obserwowanym w Europie Zachodniej.

Mianowicie w ciągu roku liczba zainstalowanych rozwiązań NFON w krajach europejskich wzrosła o 12,8 proc. i we wrześniu 2021 r. wyniosła ponad 573 tys. Polska jest natomiast kluczowym rynkiem w regionie CEE.

NFON AG to spółka giełdowa z siedzibą w Monachium. Ma ponad 3 tys. partnerów w 15 krajach europejskich, a 7 oddziałów obsługuje ponad 50 tys. klientów biznesowych. W ciągu 3 kwartałów 2021 r. przychody NFON-a wyniosły 56,5 mln euro (wzrost o 14,4 proc. r/r). EBIDTA urosła o 11,2 proc., do 2 mln euro.