NEC kupi KMD Holding, do którego należy największa duńska firma IT – KMD. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i rozwiązań IT, głównie dla duńskiego sektora publicznego. Uzgodniona cena wynosi 1,1 mld euro. Finalizacja transakcji jest spodziewana do końca lutego 2019 r. Obecnie KMD kontroluje fundusz inwestycyjny Advent International.

KMD generuje 640 mln euro rocznych przychodów. Ma również oddział w Polsce, który zatrudnia ponad 250 specjalistów, głównie developerów .NET i Java. Kieruje nim Dariusz Kubacki, wcześniej przez wiele lat związany z HP i HPE.

Zakup KMD ma ułatwić rozwój NEC w sektorze publicznym. Firma chce wzmocnić takie obszary jak administracja cyfrowa, bezpieczeństwo publiczne i inteligentny transport. CEO NEC, Takashi Niino, wyjaśnia, że dzięki akwizycji korporacja przejmie model biznesowy wykorzystujący platformy w e-administracji. Deklaruje, że zamierza rozszerzyć biznes wdrażany przez KMD na cały świat. Jej produkty będą oferowane poprzez sieć kanały sprzedaży grupy NEC.