Nowe pakiety wejdą do dystrybucji wiosną 2017 r. – zapowiedział Grzegorz Michałek, prezes Arcabita, który ma obecnie prawa do marki mks_vir. Prawdopodobnie nowy program będzie pakietem typu Internet Security, przeznaczonym dla klientów indywidualnych i małych firm. Oprogramowanie mks_vir zostanie w całości oparte na nowej technologii Arcabita i nie będzie mieć nic wspólnego z jego poprzednimi edycjami.

„Do uruchomienia projektu "mks_vir znów nadaje" skłoniło nas duże zainteresowanie tym tematem wśród osób z branży IT. Wielokrotnie spotykaliśmy się z pytaniem "dlaczego nie wypuścicie na rynek mks_vir-a, skoro jesteście właścicielami marki?" – twierdzi Grzegorz Michałek.

Nowy produkt uzupełni ofertę Arcabita jako druga marka spółki. Na początek w ramach projektu udostępniono darmowy skaner antywirusowy pod marką mks_vir. Szef firmy nie zdradza celów sprzedażowych nowego pakietu.

Marka mks_vir należała do najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku programów zabezpieczających (w 2000 r. miała w nim 18 proc. udziału). W 2010 r. sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki MKS. Po latach sporów o prawo do marki antywirusa, przejął je Arcabit – spółka, do której przeszła część pracowników MKS.