Być może problem częściowo rozwiąże kolejny już projekt wsparcia dla samorządów Zdalna Szkoła Plus. Od 15 maja tego roku mogą one ubiegać się o środki unijne na zakup sprzętu komputerowego z programu Polska Cyfrowa. Komputery trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli, dając im możliwość wyrównania szans w dostępie do zdalnej edukacji. Jednak komputery to nie wszystko. Realizacja celu nauczania musi odbywać się przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa wszystkich stron. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo fizyczne, związane ze stanem zagrożenia epidemiologicznego, ale także o zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem.

Niekontrolowany dostęp do internetu, komunikatorów, czatów to ogromne zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych i najmniej świadomych użytkowników. Z myślą o nich firma Arcabit przygotowała specjalną ofertę na oprogramowanie Arcabit OEM do instalacji na komputerach z systemem Windows lub urządzeniach przenośnych z systemem Android,  dostarczanych ramach projektu Zdalna Szkoła Plus.                                                   

Arcabit  gwarantuje najwyższy poziom ochrony przed wszelkimi rodzajami  szkodliwego oprogramowania i  zabezpieczenie przed treściami nieodpowiednimi dla młodych użytkowników sieci. Zaawansowana Kontrola Rodzicielska i harmonogram dostępu umożliwiają rodzicom i opiekunom ustalenie reguł dostępu dziecka do internetu, co jest szczególnie ważne, gdy spędza ono przed komputerem wiele godzin dziennie.

Uczniowie i nauczyciele doskonale znają nasze rozwiązanie dla szkół Arcabit Bezpieczna Szkoła owoc wieloletniej współpracy z podmiotami edukacyjnymi oraz nauczycielami informatyki w zakresie bezpieczeństwa systemów szkolnych i pedagogicznych. Program od początku istnienia szkolnych pracowni komputerowych doskonale się sprawdza i zyskuje rzesze nowych użytkowników nie tylko jako zabezpieczenie pracowni, ale także komputerów administracyjnych czy bibliotecznych.

Arcabit jest rodzimym i stabilnym producentem na rynku IT, reaguje błyskawicznie i działa natychmiast. W sytuacji kryzy­sowej, dajmy na to zainfekowania systemu czy próby kradzieży danych, można skontaktować się bezpośrednio ze specjali­stami producenta i nie tracić cennego czasu, szukając pomocy poprzez przedstawi­cielstwo handlowe.

 

Zapraszamy do współpracy:

partnerzy@arcabit.pl

tel. 22 532 69 21

 

Więcej informacji o pakiecie Arcabit Bezpieczna Szkoła:

https://arcabit.pl/arcabit-bezpieczna-szkola

Zasady sprzedaży pakietów Arcabit OEM:

https://arcabit.pl/arcabit-oem