Producent przedstawił ofertę w ramach akcji pomocy dla firm z zalanych terenów, przygotowaną przez Konfederację Pracodawcy RP. Na potrzeby przedsiębiorców i samorządów Microsoft przygotował 10 tysięcy darmowych licencji, które zapewnią dostęp do platformy Business Productivity Online Services (BPOS) przez 1 rok. Z oferty mogą skorzystać zarówno podmioty zarejestrowane w KRS, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. BPOS udostępnia oprogramowanie online w 'chmurze’, przeznaczone do komunikacji i współpracy w firmach. Składa się ono z czterech produktów: Exchange Online (zawiera m.in. skrzynkę pocztową o pojemności 1 GB), SharePoint Online (m.in. funkcja udostępniania dokumentów i kontaktów), Live Meeting (np. obsługa klienta sieci Web), Office Communications Online (m.in. komunikacja poprzez rozmowy tekstowe i transfer plików).

Aby starać się bezpłatną licencję, przedsiębiorca musi mieć komputer z legalnym Windowsem, dostęp do Internetu i przeglądarkę Internet Explorer. Na początek trzeba pobrać trzydziestodniową wersję testową programu ze strony www.microsoft.com/online. Po jej uruchomieniu należy skontaktować się z Konfederacją Pracodawcy RP (www.pracodawcyrp.pl), która sprawdzi, czy dany podmiot kwalifikuje się do skorzystania z pomocy.
Do oświadczenia należy dołączyć informacje na temat firmy (nazwa, numer identyfikacyjny Windows Live, liczba stanowisk komputerowych, która ma być objęta licencją, województwo, w którym zarejestrowana jest firma). Dane muszą być zgodne z stanem faktycznym w dniu pobrania wersji próbnej. Po trzymaniu kompletu dokumentów, Konfederacja Pracodawcy RP kieruje do Microsoftu wniosek o przedłużenie danemu podmiotowi bezpłatnego dostępu do platformy na okres 12 miesięcy. Jedna licencja może objąć od 5 do 100 stanowisk. Wnioski organizacji posiadających większe zapotrzebowania będą rozpatrywane indywidualnie przez Konfederację Pracodawcy RP i Microsoft.

O przyznaniu bezpłatnego dostępu do platformy BPOS decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja trwa do 31 grudnia 2010 r. albo do wyczerpania puli 10 tys. licencji. Więcej informacji na temat oferty można uzyskać pod adresem http://www.microsoft.com/poland/onlineservices/Pomoc.aspx.