Gavriella Schuster ma doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w obszarze B2B. Dotychczas była dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za światowe programy partnerskie i marketing (od 2014 r.), a wcześniej dyrektorem generalnym w amerykańskim oddziale, zajmując się rozwiązaniami dla przedsiębiorstw, takimi jak chmura i platformy Windows Server, System Center i SQL.

Na stanowisku szefa Worldwide Partner Group Gavriella Schuster zastąpiła Phila Sorgena, który pełnił tę funkcję od 2013 r., a ostatnio objął kierownictwo grupy obejmującej amerykańskich klientów korporacyjnych i partnerów.

Jako wiceprezes odpowiedzialny za Worldwide Partner Group Gavriella Schuster zamierza przede wszystkim wspierać przejście Microsoftu do koncentracji na modelu usługowym, zwłaszcza chmurowym. 

’Nie było dotąd lepszej okazji, aby pomóc partnerom monetyzować gwałtowny wzrost popytu na usługi chmurowe’ – zaznacza szefowa kanału. Generalnie organizacja ma pomagać partnerom w transformacji biznesu z usług projektowych na usługi zarządzane. Zapewnia, że np. bardzo dobrze funkcjonuje model Cloud Solution Provider i firma będzie nadal go rozwijać. 

’Będziemy koncentrować na tym, że mamy co miesiąc więcej aktywnych użytkowników usług, a konsumpcja ze strony klientów rośnie’ – wyjaśnia Gavriella Schuster. Dlatego według niej stworzono odpowiednie zachęty dla partnerów, które skupiają się m.in. na aktywnym korzystaniu z Office 365 przez klientów oraz stałym przychodzie generowanym w ramach Azure.

Ponadto zdaniem nowej szefowej szanse dla partnerów leżą w usługach związanych z subskrypcjami Windows i migracją firm do 'Dziesiątki’. 

’Dla partnerów otwierają się możliwości działania w modelu Windows jako usługa’ – zaznacza Gavriella Schuster. Według niej rola integratorów nie powinna ograniczać się do wdrożenia nowego systemu w organizacjach, lecz także następnie do zarządzania środowiskiem Windows. Według niej Microsoft mocno inwestuje w partnerów, wdrażających Windows 10. Nowe możliwości partnerom i klientom końcowym mają dawać także uniwersalne aplikacje dla środowiska Windows. Firma zamierza ponadto zachęcać partnerów do sprzedaży urządzeń z rodziny Surface.