W ocenie szefa funduszu opodatkowanie stacjonarnych sklepów spowoduje dalszą transformację handlu w kierunku cyfrowych kanałów sprzedaży. Powinno to sprzyjać takim podmiotom jak Morele.net – spółce, której udziałowcem jest MCI Capital. Zdaniem Tomasza Czechowicza to najbardziej efektywny e-commerce w kraju. ‚Chcemy zbudować silny podmiot, będący wyzwaniem w Polsce dla firm typu Amazon’ – zapowiedział w nawiązaniu do Morele.net Tomasz Czechowicz. Nie podał szczegółów. 

Wśród nowych inwestycji szansę na istotny wzrost wartości według niego ma ATM. Fundusz MCI.Private Ventures FIZ w br. w wyniku wezwania kupił udziały w spółce, do której należy największe krajowe centrum danych.

Prezes nie wyklucza, że MCI wprowadzi do Polski mobilne terminale płatnicze iZettle. W jego ocenie ta spółka, a także największy niemiecki serwis aukcyjny – Auctionata – są na dobrej drodze do uzyskania wycen na ponad 1 mld dol.

Tomasz Czechowicz dodał także, że w funduszu Euro.Ventures są spółki w końcowej fazie ‚tez inwestycyjnych’, tzn. MCI może z ich wyjść w ciągu najbliższych kilku lat. Na tym etapie inwestycji jest ABC Data.