Piotr Kaliński został powołany do zarządu Marketplanet. Będzie odpowiadał za rozbudowę platformy OnePlace oraz rozwój oprogramowania w modelu SaaS w obrębie grupy. Zmiana jest związana ze strategią rozwoju usług w chmurze. Spółka zapowiada też nowe projekty oparte na Big Data i Business Intelligence.

– Już we wrześniu zaproponujemy w systemie dla sektora publicznego zmiany, które pozwolą na skonfigurowanie przetargu znacznie szybciej i łatwiej, w oparciu o generowane w czasie rzeczywistym schematy czerpiące z danych o przetargach i firmach – zapowiada Piotr Kaliński. Marketplanet w ub.r. po wygranym przetargu zajął się elektronizacją zamówień publicznych.

Piotr Kaliński pracuje w firmie od marca 2017 r. Odpowiadał za rozwój rozwiązań e-commerce. Wcześniej zarządzał przedsięwzięciami opartymi na nowych technologiach w różnych krajach. Kierował działaniami europejskiego oddziału RR Donnelley w zakresie marketingu i RnD. Jako Head of Digital polskiego oddziału Burda Media International brał udział w projektach online. Pracował też jako Product Owner i Project Manager w Holidaycheck. Zaczynał jako CIO w Pijalniach Czekolady Wedel.