Kamil Staśko objął stanowisko Business Development Managera AWS w Tech Data Polska. Jego główne obowiązki to pozyskiwanie partnerów i współpraca z nimi, wsparcie rozwiązań AWS współpraca z producentem, wspólne działania z zespołami sprzedaży i marketingu, pomoc szkoleniu i certyfikacji partnerów.

Od Veracompu do Tech Daty

Kami Staśko swoją przygodę z IT rozpoczął w 2012 r. od pracy w Veracompie. Jako Product Manager odpowiadał za sprzedaż rozwiązań do backupu i archiwizacji danych – Veeam, Veritas, Arcserve, ale także serwerów NAS, macierzy dyskowych i bibliotek taśmowych: Tandberg Data, Imation, Infortrend, Synology.

W 2016 roku przeszedł do Veeam Software i zajmował się kanałem partnerskim najpierw na stanowisku Inside Channel Manager, a potem Inside Hosting Manager. Jako IHM był odpowiedzialny za partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferujących usługi chmurowe oraz as-a-service.

W 2019 r. związał się z Konica Minolta, gdzie jako Dealer Manager współpracował z partnerami.

Dwa zadania nowego menedżera

Na nowym stanowisku Kamil Staśko stawia sobie dwa główne zadania – zbudowanie dobrze rozwiniętego kanału sprzedaży partnerów AWS, a także umocnienie pozycji Tech Daty jako dystrybutora oferującego rozwiązania chmurowe poprzez wykorzystanie potencjału multi-cloud. Chodzi o współpracę z innymi producentami, jak Microsoft Azure czy IBM. Podejście to ma również pomoc partnerom w projektowaniu i odsprzedaży rozwiązań chmurowych.

 „Kamil Staśko stał się częścią dynamicznie rozwijającego się, bardzo ważnego z biznesowego punktu widzenia zespołu specjalistów” – komentuje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data Polska.