Internet rzeczy da zarobić
Światowe wydatki na internet rzeczy i technologie M2M (machine to machine) będą rosnąć w najbliższych 5 latach o ponad 24 proc. rocznie, do 499 mld dol. w 2019 r. – według RnR Market Research.

Do szybkiego rozwoju tego rynku przyczynia się coraz szersze wykorzystanie przez konsumentów przedmiotów połączonych z siecią, a także wiele możliwości, jakie Internet rzeczy daje użytkownikom domowym i firmom. Zgodnie z prognozami Cisco w 2020 r. na jednego mieszkańca Ziemi ma przypadać blisko 6,6 inteligentnego urządzenia.
– O coraz większym znaczeniu tego zjawiska świadczy rosnąca liczba połączonych z siecią urządzeń. Według szacunków Cisco do 2020 r. będzie ich 50 miliardów, a wartość rynku Internetu Wszechrzeczy w ciągu najbliższej dekady może wielokrotnie wzrosnąć – komentuje Marcin Majda, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Luxoft.
Klientów do Internetu rzeczy może przekonać fakt, że w większości wykorzystuje on nowe funkcjonalności w urządzeniach, które są już znane i używane.
Podobne aktualności
Przemysł 4.0: główny rynek dla rozwiązań IoT
Coroczne badanie stanu IoT przeprowadzone przez firmę Farnell wykazało, że firmy angażują się w rozwój Internetu Rzeczy poprzez współpracę z partnerami, w celu opracowania rozwiązań. Istnieje także zapotrzebowanie raczej na standaryzację i interoperacyjność w miejsce samodzielnego opracowywania przez firmy zamkniętych systemów.
W Polsce mało kto słyszał o internecie rzeczy
Mniej niż 10 proc. konsumentów w kraju zna to pojęcie. Mają jednak swoje zdanie co do zastosowań i korzyści z IoT.