Imation jest amerykańską firmą z ponad 60-letnią historią, znaną z produkcji nośników danych (taśmy magnetyczne, CD, DVD), rozwiązań zabezpieczających oraz akcesoriów i peryferii pod marką Memorex, XtremMac i TDK Life on Record  Jak poinformował Arthur Kilian, Imation od kilku lat inwestuje znaczne środki w rynek rozwiązań storage (kupił ProStora). Obecnie oferuje pełną gamę rozwiązań LTO I RDX.

 Arthur Kilian na stanowisku Channel Sales Manager CCE Scalable Storage Products kieruje sprzedażą w Europie Wschodniej, Austrii i Szwajcarii. Odpowiada za napędy i biblioteki taśmowe LTO, rozwiązania RDX (napędy i biblioteka wirtualna), produkty DataGaurd Appliance do zabezpieczania i przechowywania danych w chmurze, systemy InfiniVault (online, nearline, offline storage). Wcześniej Arthur Kilian był Dyrektorem Sprzedaży w krajach Europy Wschodniej w niemieckiej firmie actidata GmbH.

Menedżer od ponad 20 lat jest związany z branżą IT. Wcześniej pracował miedzy innymi w Tandberg Data. Jest specjalistą w dziedzinie zabezpieczania, składowania i archiwizacji informacji.