Marka IronKey kojarzy się głównie z pamięciami USB o szczególnie wysokim poziomie zabezpieczeń, zarówno sprzętowych, jak i programowych (m.in. wykorzystanie 256-bitowego algorytmu szyfrowania AES). Produkty te przeznaczone są do zastosowań biznesowych oraz sektorów wymagających najbardziej zaawansowanej ochrony danych, takich jak wojsko czy służba zdrowia. Do tej pory Kingston oferował własne szyfrowane przenośne pamięci USB z serii DataTraveler, które na rynku rozwiązań dla biznesu konkurowały z produktami IronKey. 

Kingston kupuje technologie i zasoby IronKey od firmy Imation. Ale nie wszystkie: platformę do centralnego zarządzania szyfrowanymi pamięciami USB – Enterprise Management Services (EMS) – przejmuje firma DataLocker. Jest ona partnerem Kingston Technology i właścicielem systemu SafeConsole, który służy do zarządzania szyfrowanymi napędami USB oferowanymi obecnie przez producenta przenośnych pamięci flash.

Kingston zapewnia, że z przejęciem nie wiążą się żadne natychmiastowe zmiany dla partnerów handlowych oferujących do tej pory produkty IronKey. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały podane.