Palo Alto Networks przejmuje Dig Security, izraelski start-up zajmujący się bezpieczeństwem danych w chmurze. Cena wyniosła ok. 400 mln dol. – według TechCrunch.

Technologia zarządzania stanem bezpieczeństwa danych (DSPM – data security posture management) firmy Dig zostanie włączona do platformy Prisma Cloud Palo Alto. Jak zapewniono, umożliwi to klientom „zarządzanie bezpieczeństwem ich różnorodnych magazynów danych w nowoczesnych aplikacjach chmurowych”, jednocześnie poprawiając ochronę danych. W 2022 r. 60 proc. danych przedsiębiorstw było przechowywanych w chmurze – według Statista.

To pierwsze przejęcie lidera globalnego rynku cyberbezpieczeństwa (8,7 proc. udziału w I kw. 2023 r. wg Canalysa) od blisko roku.

Dig Security działa od 2021 r. Pozyskał dotąd co najmniej 45 mln dol. finansowania. Firma ma biura w Tel Awiwie i Nowym Jorku. Warto zauważyć, że do zakupu doszło w czasie konfliktu w Strefie Gazy. Dyrektor ds. produktu w Palo Alto, Lee Klarich, powiedział, że transakcja podkreśla „nasze długotrwałe zaangażowanie na rzecz naszego zespołu w Izraelu”. Kalifornijska firma ma również oddział w Tel Awiwie.