Dell Technologies utworzył nowy region pod nazwą CEEMETA, obejmujący Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód, Turcję i Afrykę – w sumie ponad 70 rynków.

Producent przekonuje, iż regionalna konsolidacja zapewni spółce wyższą efektywność operacyjną, partnerom szybszy rozwój, a klientom lepsze wsparcie. 

Otóż nowy region oznacza dla Dell Technologies bardziej rozbudowaną bazę klientów, partnerów i wykwalifikowanych pracowników. Umożliwi to spółce dalszą rozbudowę silnej sieci  partnerskiej i szybsze dostosowywanie się do zmian na rynku. Firma deklaruje również, że chce wzmacniać pozycję swoich partnerów handlowych – nowy region CEEMETA pomoże im uzyskać dostęp do rynków globalnych i zwiększy możliwości rozwoju.

Regionem CEEMETA pokieruje Mohammed Amin, który przez ostatnie dwie dekady był odpowiedzialny za działania Della w regionie META.

Powołanie do istnienia regionu CEEMETA otwiera nam nowe drogi rozwoju, zarówno w zakresie pozyskiwania pracowników, partnerów, jak i klientów” – twierdzi Adrian McDonald, prezes Dell Technologies w regionie EMEA.