Dell Technologies przejął Cloudify. Izraelska firma została założona w 2016 r. jako platforma automatyzacji DevOps typu open source. Dostarcza rozwiązania do automatyzacji i orkiestracji w chmurze dla środowisk DevOps i ITSM. Cena wyniosła ok. 100 mln dol. (według TechCrunch).

Cloudify dostarcza „środowisko jako usługę” (EaaS), które łączy infrastrukturę, sieci i automatyzację w plany do zarządzania środowiskami chmurowymi, wypełniając lukę między DevOps a ITSM.

Wirtualizuje stos IT organizacji, tworząc wszystkie uruchomione aplikacje i środowiska, w których działają. Pozwala to programistom tworzyć i wdrażać zmiany bez wyłączania sieci, ryzyka wprowadzenia błędów i luk w zabezpieczeniach. Eliminuje to wąskie gardło, z jakimi borykają się firmy w przypadku ciągłej integracji i wdrażania.

Włączenie rozwiązań Cloudify i jego zespołu programistów do Della ma umożliwić wprowadzenie innowacji do oferty rozwiązań brzegowych. Wesprze chmurową strategię Della i integracje z chmurą publiczną w ramach portfolio as-a-service Apex. Cloudify obejmuje w swoim ekosystemie największych dostawców infrastruktury cloud, jak AWS, Microsoft i Google.