Inżynierowie Canona i McAfee będą wspólnie projektować rozwiązania druku i procesy przetwarzania dokumentów, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych. Celem jest zwłaszcza implementacja najnowszych zabezpieczeń i ich aktualizacja. Upgrade’y oprogramowania drukarek mają zawierać software McAfee (będzie kompatybilny z urządzeniami imageRunner Advance 3. generacji).

Takanobu Nakamasu, wiceprezes w Canon Europe, uzasadnia, że obecnie urządzenie drukujące to podłączone do internetu centrum przetwarzania danych, obsługujące wiele aplikacji w chmurze. Jednak z czasem zabezpieczenia sprzętu mogą stać się nieadekwatne do nowych zagrożeń. Kooperacja z McAfee ma temu zapobiec.

„W miarę jak przedsiębiorstwa przechodzą proces cyfrowej transformacji, producenci zintegrowanych rozwiązań biurowych coraz większą wagę przykładają do kwestii bezpieczeństwa, także projektując same urządzenia” – komentuje Keith Kmetz, wiceprezes ds. rozwiązań do przetwarzania obrazu, druku i dokumentów, IDC. „Dlatego inżynierowie Canon i McAfee łączą siły w celu projektowania bezpiecznych rozwiązań druku i procesów przetwarzania dokumentów w oparciu o urządzenia wielofunkcyjne. Wierzymy, że takie działania w zakresie bezpieczeństwa druku ukształtują przyszłość całej branży" – ocenia przedstawiciel IDC.