Treść oświadczenia:
W ostatnich dniach wielu dystrybutorów otrzymało od przedstawicieli firmy TCH Components ofertę zakupu bazy danych dotyczących kontrahentów tej firmy. Oferowana baza danych zawiera informacje teleadresowe, finansowe oraz handlowe ponad pięciu tysięcy firm, z okresu ich współpracy z TCH Components. Oferta skierowana jest do firm dystrybucyjnych z branży komputerowej z informacją, że oferowana będzie również poza branżą.
Firmy, które reprezentujemy konkurują ze sobą zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach międzynarodowych. Jednak walka konkurencyjna, pogoń za zyskami musi mieć swoje granice etyczne i dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie wystąpić przeciwko takim praktykom.

Ta nie mająca precedensu na naszym rynku oferta, niezależnie od faktu, iż stanowi naruszenie szeregu przepisów prawnych budzi nasze głębokie oburzenie i sprzeciw w kategoriach oceny etycznej. Firmy dystrybucyjne gromadzą wiele danych o swoich kontrahentach w trosce o należytą jakość świadczonych na ich rzecz usług. Dane te muszą być szczególnie chronione i w żadnym przypadku nie mogą być przedmiotem publicznych ofert handlowych. Oferty takie mogą podważyć wiarygodność i zaufanie, jakimi obdarzają nas Partnerzy.
W związku z powyższym oświadczamy, iż firmy reprezentowane przez nas nie będą korzystały z podobnych ofert ani też same nie uczynią z informacji o swoich Partnerach przedmiotu publicznej oferty. Będziemy rozpowszechniać informacje o wszelkich podobnych przypadkach naruszania elementarnych zasad etyki prowadzenia biznesu. Jednocześnie apelujemy do wszystkich firm dystrybucyjnych o poparcie naszego oświadczenia i bojkot tego rodzaju ofert na rynku.

Marek KwiatkowskiIngram Micro
Piotr KuźnickiIngram Micro
Irek DąbrowskiTech Data
Janusz PolowczykSTGroup
Paweł CiesielskiJTT Computer
Jerzy KrawczykJTT Computer